Cornell Dubilier 381LX123M016H022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 16V 12000muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Cornell Dubilier 381LX123M016H022.
Master Electronics
Datasheet11 pages3 years ago
New Yorker Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2015-03-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
NichiconLLS1C123MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 16V 12000muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Cornell DubilierSLP123M010C1P3
Cap Aluminum Lytic 12000uF 10V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 0.061 Ohm 2200mA 3000h 105C
NichiconLLS1C123MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 16V 12000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
PanasonicECOS1CA123BA
Cap Aluminum 12000uF 16V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 0.055 Ohm 2900mA 3000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEGPD250ELL123MM40H
GPD Series 25 V 12000 uF 135°C Ø18x40mm LS=7.5mm Aluminum Electrolytic Capacitor
Cornell DubilierSLPX123M035H3P3
Cap Aluminum Lytic 12000uF 35V 20% (35 X 30mm) Snap-In 10mm 0.044 Ohm 4270mA 3000h 85C
Descriptions
Descriptions of Cornell Dubilier 381LX123M016H022 provided by its distributors.
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 12000uF 16V 20% tol. | Cornell-Dubilier 381LX123M016H022
Cap Aluminum Lytic 12000uF 16V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 0.062 Ohm 2.9A 3000h 105C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 12000uF, Through Hole Mount