Coilcraft 0603HP-11NXJLW
General Purpose Inductor, 0.011uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
Coilcraft Direct0603HP-11NXJLW2,1621Tape & Reel (7 in.)
15h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Coilcraft 0603HP-11NXJLW.
IHS
Datasheet2 pages3 years ago
Coilcraft Direct
Inventory History
3 month trend:
-19.07%
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
General Purpose Inductor, 0.011uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.012uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Inductor RF Wirewound 0.01uH 5% 250MHz 35Q-Factor Ceramic 1.35A 0.06Ohm DCR 0603 T/R
Ind Chip Wirewound 10nH 5% 250MHz 80Q-Factor Ceramic 1.6A 0805 T/R
Descriptions
Descriptions of Coilcraft 0603HP-11NXJLW provided by its distributors.
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
COIL SMD, 11NH 5% 0603HP-11NXJLW 0603