Carlo Gavazzi RM1A48D75
Solid state relay single phase 4.5. . .32 VDC 75 A, RM1A48D75, Carlo Gavazzi
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Carlo Gavazzi RM1A48D75.
IHS
Datasheet11 pages4 years ago
Carlo Gavazzi
Master Electronics
JRH Electronics
Newark
Inventory History
3 month trend:
-0.40%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Related Parts
SensataA4875
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 Tin (Sn) AC Solid State Relay 80C 90V 27mm 0.004A
Sensata /CrydomD4875-10
SSR RELAY, PANEL MOUNT, IP00, 530VAC/75A, 3-32VDC IN, INSTANTANEOUS
Sensata /CrydomD4875
D48 Series 75 A 80 to 530 V Zero Cross DC Solid State Relay Panel Mount