Broadcom ACPL-K312-060E
Optocoupler Logic-Out Push-Pull DC-IN 1-CH 8-Pin SO Stretched Tube
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Broadcom ACPL-K312-060E.
JRH Electronics
Datasheet19 pages13 years ago
Newark
Arrow Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download Broadcom ACPL-K312-060E symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.80.00
Introduction Date2007-11-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
ToshibaTLP701A(F)
Optocoupler Drive Totem-Pole 1-CH 30V 1000V 6-Pin SDIP SMD Magazine
ToshibaTLP701F
Optocoupler Drive Totem-Pole 1-CH 30V 6-Pin SDIP SMD Magazine
VishayIL206AT
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor With Base DC-OUT 8-Pin SOIC N T/R
VishayIL217AT
Optocoupler, Transistor Output, 1 Channel, SOIC, 8 Pins, 60 mA, 4 kV, 100 %
VishayIL207AT
Optocoupler with transistor output; VISHAY; IL207AT; 1; 70 V; 8; SOIC
ToshibaTLP109(E(O
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor With Base DC-OUT 5-Pin SO
Descriptions
Descriptions of Broadcom ACPL-K312-060E provided by its distributors.
Logic IC Output Optocoupler, 1-Channel, 1-Element, 5000V Isolation
Amplifier-Output Optocoupler,1-CHANNEL,3.75kV ISOLATION,SO
500ns 15V 500ns,500ns 500ns SOIC-8 5.85mm*6.81mm*3.18mm