Bel Fuse YS12S10-0G
Module DC-DC 1-OUT 0.7525V to 5.5V 10A 55W 6-Pin SMD T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Bel Fuse YS12S10-0G.
IHS
Datasheet21 pages4 years ago
Electro Sonic
Factory Futures
iiiC
Verical
Inventory History
3 month trend:
+19.93%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-11-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 0.7525V to 5.5V 10A 50W 7-Pin T/R
Module DC-DC 1-OUT 0.75V to 5V 10A 50W 7-Pin SMD
TDK-LambdaCC3-1205SR-E
Module DC-DC 1-OUT 5V 0.6A 3W 7-Pin PDIP SMD
Recom PowerR1Z-123.3/P
1W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' SMD 1kV reg; V. In: 12; V. Out: 3.3; mA. Out: 303
Descriptions
Descriptions of Bel Fuse YS12S10-0G provided by its distributors.
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 55W, Hybrid
300KHz 95% 55W 750mV~5.5V 1 14V(DC) 9.6V(DC) 33.02mm*13.46mm*7.98mm
Non-Isolated DC/DC Converters 0.7525-5.5Vout 10A 9.6-14VIn