Amphenol Communications Solutions 20021121-00022T4LF
22pin 1.27mm 2 1.27mm Header, Push-Pull 1A 250nm 13.97mm*3.4mm
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
IHS
Datasheet2 pages0 years ago
Newark
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2010-01-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Amphenol Communications Solutions20021221-00016T4LF
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 16 POS 1.27mm Solder ST SMD Tube
Amphenol Communications Solutions20021122-00022T4LF
Minitek127® 1.27mm, Board To Board, Unshrouded header, Surface Mount, 22 contacts.
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 20 POS 1.27mm Solder ST SMD Minitek127®
Pin Header, Board-to-Board, 1.27 mm, 2 Rows, 20 Contacts, Surface Mount, Archer M50 Series
1.27mm (0.05) Pitch DIL Vertical SMT Pin Header, selective gold + tin, 8+8 contacts"