Amphenol Sine Systems ZN0201600051
Socket Contact On Reel 100 Pcs Rohs Compliant: Yes |Amphenol Sine/tuchel ZN02 016 0005 1
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol Sine Systems ZN0201600051.
Electro Sonic
Datasheet1 page11 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Related Parts
Amphenol-TuchelVN0201600031
Industrial Power Contact; Tin Bronze; Stamped Single; Female; 26 to 20 AWG
Amphenol Sine SystemsVN02 016 0002 1
Circular female contact, crimp, silver, ECOMATE (C 16-2)
ITT / Cannon031-8556-110
Connector Accessory, Contact, Copper Alloy
TE Connectivity1-1393725-2
Board Euro Connector, 30 Contact(s), 3 Row(s), Female, Solder Terminal, Plug
ITT / Cannon031-8521-030
CONTACT SOCKET 16.00MM(2) FOR APD SERIES CIRCULAR CRIMP MACHINED SILVER
ITT CANNON 031-8557-000 Circular Connector Contact, CA-B Series, Socket, Crimp, 12 AWG, 14 AWG