Aero Electric MS3472L12-10PZ
Conn MIL-DTL-26482 Circular PIN 10 POS Crimp ST Wall Mount 10 Terminal 1 Port
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Aero Electric MS3472L12-10PZ.
IHS
Datasheet1 page17 years ago
Supply Chain
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2005-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
MIL Series Connector, 13 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Crimp Terminal, Receptacle
Conn MIL-DTL-38999 Circular SKT 13 POS Crimp ST Wall Mount 13 Terminal 1 Port
Conn MIL-DTL-38999 Circular SKT 66 POS Crimp ST Wall Mount 66 Terminal 1 Port
Circular Connector, 8 Contact(s), Zinc Alloy, Male, Receptacle
Aero ElectricMS3470W12-8PW
Conn MIL-DTL-26482 Circular PIN 8 POS Crimp ST Wall Mount 8 Terminal 1 Port
Aero ElectricMS3470W12-8P
Descriptions
Descriptions of Aero Electric MS3472L12-10PZ provided by its distributors.