Abracon ASFLMB-24.000MHZ-XY-T
Oscillator MEMS 24MHz ±10ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin QFN SMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASFLMB-24.000MHZ-XY-T.
Master Electronics
Newark
Inventory History
3 month trend:
-16.70%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
3,901
Authorized Distributors
6
Frequency
24 MHz
24 MHz
24 MHz
Frequency Stability
10 ppm
10 ppm
10 ppm
Max Supply Current
16 mA
15 mA
15 mA
Operating Supply Voltage
3.3 V
3.3 V
3.3 V
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Introduction Date2012-03-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Related Parts
Oscillator MEMS 24MHz ±10ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Abracon ASFLMB-24.000MHZ-XY-T provided by its distributors.
ASFLMB Series 24 MHz 3.3 V ±10 ppm -40 to +105°C 5 x 3.2 mm Clock Oscillator
Standard Clock Oscillators factory currently no t accepting orders
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS, 5x3.2mm, RoHS
Abracon SCT
CMOS Output Clock Oscillator, 24MHz Nom
MEMS OSC, 24MHZ, CMOS, SMD, 5MM X 3.2MM;
LVCMOS 3.6V 16mA 15pF ¡À10ppm 24MHz 5mm*3.2mm*900¦Ìm
Mems Oscillator, 24Mhz, Smd; Product Range:Pure Silicon Asflmb Series; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:105°C; Frequency:24Mhz; Frequency Tolerance:± 10Ppm; Load Capacitance:15Pf; No. Of Pins:4Pins Rohs Compliant: Yes |Abracon ASFLMB-24.000MHZ-XY-T