Abracon ASFLMB-12.000MHZ-XY-T
Oscillator MEMS 12MHz ±10ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin QFN SMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASFLMB-12.000MHZ-XY-T.
IHS
Datasheet5 pages15 years ago
Sager Electronics
Electro Sonic
3 month trend:
-0.13%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
74,546
Authorized Distributors
6
Frequency
12 MHz
12 MHz
12 MHz
Frequency Stability
10 ppm
10 ppm
10 ppm
Max Supply Current
15 mA
6.3 mA
6.3 mA
Operating Supply Voltage
3.3 V
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Supply Chain
Country of OriginThailand
Introduction Date2012-03-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Related Parts
Oscillator MEMS 12MHz ±10ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Abracon ASFLMB-12.000MHZ-XY-T provided by its distributors.
CMOS Output Clock Oscillator, 1MHz Min, 150MHz Max, 12MHz Nom, CMOS
Standard Clock Oscillators MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC, 12MHZ, -999, SMD, 5MM X 3.2MM;
1.8V~3.3V ¡À10ppm 12MHz ¡À0.001% 5mm*3.2mm*900¦Ìm