Abracon ASFL1-64.000MHZ-EK-T
Oscillator, 64Mhz, Hcmos/Ttl, 5Mm X 3.2Mm Rohs Compliant: Yes |Abracon ASFL1-64.000MHZ-EK-T
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASFL1-64.000MHZ-EK-T.
IHS
Datasheet2 pages18 years ago
JRH Electronics
Abracon SCT
Sager Electronics
Mouser
Inventory History
3 month trend:
-0.21%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Introduction Date2011-04-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Oscillator MEMS 64MHz ±25ppm (Stability) 15pF CMOS 55% 3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
MEMS OSC XO 64.0000MHZ CMOS SMD
Oscillator MEMS 57.849MHz ±25ppm (Stability) 15pF CMOS 55% 3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Standard Clock Oscillators MEMS Oscillator, Low Power, -40C-85C, 25ppm
Low-Power Precision CMOS Oscillator 66.6600MHz 1.7V to 3.6V 25ppm 4-Pin Surface Mount T/R
Descriptions
Descriptions of Abracon ASFL1-64.000MHZ-EK-T provided by its distributors.
Oscillator, 64 MHz, 30 ppm, SMD, 5mm x 3.2mm, 3.3 V, HCMOS / TTL, ASFL1
64 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD
Oscillator XO 64MHz ±30ppm 15pF HCMOS/TTL 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R
HCMOS/TTL Output Clock Oscillator, 64MHz Nom
Standard Clock Oscillators XTAL OSC XO 64.000MHZ HCMOS TTL
OSCILLATOR, 64MHZ, HCMOS/TTL, 5MMX3.2MM;
3.3V ¡À30ppm 64MHz 5mm*3.2mm*1.3mm