Abracon ASFL1-50.000MHZ-EK-T
Oscillator Xo 50MHZ ±30PPM 15PF Hcmos/ttl 60% 3.3V 4-PIN SMD T/r
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASFL1-50.000MHZ-EK-T.
JRH Electronics
Datasheet2 pages18 years ago
element14 APAC
Sager Electronics
Master Electronics
3 month trend:
+17.18%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
SnapEDA
Footprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2010-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Related Parts
Oscillator XO 48MHz ±30ppm 15pF HCMOS/TTL 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R
CTS ComponentsCB3LV-5C-50M0000
SMD Crystal Oscillator 50MHz 3.3V 50pF 4-Pin CSMD T/R
CTS ComponentsCB3LV-5I-50M0000
Oscillator XO 50MHz ±30ppm 15pF HCMOS/TTL 60% 3.3V 4-Pin DIP Module Thru-Hole
CTS ComponentsCB3LV-5I-48M0000
SMD Crystal Oscillator 48MHz 3.3V 50pF 4-Pin CSMD T/R
Oscillator XO 48MHz ±30ppm 15pF HCMOS/TTL 60% 3.3V 4-Pin DIP Module Thru-Hole
Descriptions
Descriptions of Abracon ASFL1-50.000MHZ-EK-T provided by its distributors.
ASFL1 Series 50 MHz 5 x 3.2 mm 3.3 V ±30 ppm SMT Crystal Clock Oscillator
Oscillator, 50 MHz, 30 ppm, SMD, 5mm x 3.2mm, 3.3 V, HCMOS / TTL, ASFL1