Abracon ASFL1-48.000MHZ-EK-T
Oscillator Xo 48MHZ ±30PPM 15PF Hcmos/ttl 60% 3.3V 4-PIN SMD T/r
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASFL1-48.000MHZ-EK-T.
element14 APAC
Datasheet1 page20 years ago
Abracon SCT
Sager Electronics
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+23.09%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 years ago)
Related Parts
Oscillator XO 50MHz ±30ppm 15pF HCMOS/TTL 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R
CTS ComponentsCB3LV-5I-48M0000
SMD Crystal Oscillator 48MHz 3.3V 50pF 4-Pin CSMD T/R
Oscillator XO 48MHz ±30ppm 15pF HCMOS/TTL 60% 3.3V 4-Pin DIP Module Thru-Hole
Oscillator, 48 MHz, 30 ppm, Through Hole, 20.2mm x 12.6mm, 5 V, HCMOS / TTL, ACO
CTS ComponentsCB3LV-5C-50M0000
SMD Crystal Oscillator 50MHz 3.3V 50pF 4-Pin CSMD T/R
CTS ComponentsCB3LV-5I-50M0000
Descriptions
Descriptions of Abracon ASFL1-48.000MHZ-EK-T provided by its distributors.
ASFL1 Series 48 MHz 5 x 3.2 mm 3.3 V ±30 ppm SMT Crystal Clock Oscillator
Oscillator, 48 MHz, 30 ppm, SMD, 5mm x 3.2mm, 3.3 V, HCMOS / TTL, ASFL1
Oscillator, 48Mhz, 5 X 3.2Mm, Hcmos/Ttl; Rango De Producto:Serie Asfl1; Frecuencia Nom.:48Mhz; Estabilidad De Frecuencia +/-:30Ppm; Tensión De Alimentación Nom.:3.3V; Encapsulado Del Oscilador:Smd, 5Mm X 3.2Mm; Frecuencia:48Mhz |Abracon ASFL1-48.000MHZ-EK-T