Abracon ASFL1-10.000MHZ-EK-T
Oscillator Xo 10MHZ ±30PPM 15PF Hcmos/ttl 60% 3.3V 4-PIN SMD T/r
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASFL1-10.000MHZ-EK-T.
JRH Electronics
Datasheet2 pages18 years ago
Sager Electronics
Future Electronics
Electro Sonic
Abracon SCT
Inventory History
3 month trend:
+2.15%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
SnapEDA
Footprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Introduction Date2011-04-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Related Parts
CTS ComponentsCB3LV-5I-10M0000
SMD Crystal Oscillator 10MHz 3.3V 50pF 4-Pin CSMD T/R
Oscillator MEMS 10MHz ±25ppm (Stability) 15pF CMOS 55% 3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Oscillator XO 10MHz ±30ppm 15pF HCMOS/TTL 60% 3.3V 4-Pin DIP Module Thru-Hole
TH Crystal Oscillator 10MHz 3.3V 15pF 4-Pin Metal DIP
10MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Oscillator MEMS 10MHz ±25ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin QFN SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Abracon ASFL1-10.000MHZ-EK-T provided by its distributors.
ASFL1 Series 10 MHz 5 x 3.2 mm 3.3 V ±30 ppm SMT Crystal Clock Oscillator
Oscillator, 10 MHz, 30 ppm, SMD, 5mm x 3.2mm, 3.3 V, HCMOS / TTL, ASFL1
CRYSTAL, 3.3V, 10.0000MHZ HCMOS TTL, OSCILLATOR, 5.0X3.2X1.3MM, ASFL1 SERIES