Abracon ACHL-10.000MHZ-EK
Oscillator XO 10MHz ±30ppm 15pF HCMOS/TTL 60% 3.3V 4-Pin DIP Module Thru-Hole
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ACHL-10.000MHZ-EK.
Datasheet2 pages17 years ago
Sager Electronics
element14
Electro Sonic
3 month trend:
-1.00%
CAD Models
Download Abracon ACHL-10.000MHZ-EK symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
Download
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
Related Parts
TH Crystal Oscillator 10MHz 3.3V 15pF 4-Pin Metal DIP
Oscillator XO 10MHz ±30ppm 15pF HCMOS/TTL 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R
10MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Oscillator MEMS 10MHz ±25ppm (Stability) 15pF CMOS 55% 3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
5.0x3.2 Timing XO 10 MHz CMOS 3.3V 25ppm -40 to 85C
Oscillator XO 10MHz ±30ppm 15pF HCMOS/TTL 55% 5V 4-Pin DIP Module Thru-Hole Tube
Descriptions
Descriptions of Abracon ACHL-10.000MHZ-EK provided by its distributors.
Oscillator, 10 MHz, 30 ppm, Through Hole, 13.2mm x 13.2mm, 3.3 V, HCMOS / TTL, ACHL
XTAL OSC XO 10.0000MHZ HCMOS TTL / 10 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 3.3V 8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
OSCILLATOR, 10MHZ, THROUGH HOLE; Frequency:10MHz; Supply Voltage:2.97V to 3.63V; Operating Temperature Range:-20°C to +70°C; Load Capacitance:15pF; Oscillator Mounting:Through Hole; No. of Pins:4; Crystal Terminals:Through Hole