Abracon ASEMB-30.000MHZ-XY-T
Oscillator MEMS 30MHz ±10ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin QFN SMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASEMB-30.000MHZ-XY-T.
Master Electronics
Abracon SCT
Inventory History
3 month trend:
-5.61%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
80,350
Authorized Distributors
6
Frequency
30 MHz
Frequency Stability
10 ppm
Max Supply Current
15 mA
Operating Supply Voltage
3.3 V
Mount
Surface Mount
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Descriptions
Descriptions of Abracon ASEMB-30.000MHZ-XY-T provided by its distributors.
CMOS Output Clock Oscillator, 1MHz Min, 150MHz Max, 30MHz Nom, CMOS
MEMS OSC XO 30.0000MHZ CMOS SMD, 3.2x2.5mm, RoHS
Abracon SCT
CMOS 16mA 15pF ¡À10ppm 30MHz QFN 3.2mm*2.5mm*900¦Ìm
Standard Clock Oscillators 30.0 MHZ
Mems Oscillator, 30Mhz, Smd; Product Range:Pure Silicon Asemb Series; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:105°C; Frequency:30Mhz; Frequency Tolerance:± 10Ppm; Load Capacitance:15Pf; No. Of Pins:4Pins Rohs Compliant: Yes |Abracon ASEMB-30.000MHZ-XY-T