Abracon ASE-33.333MHZ-L-C-T
Oscillator XO 33.333MHz ±50ppm 15pF CMOS 55% 3.3V 4-Pin SMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASE-33.333MHZ-L-C-T.
IHS
Datasheet6 pages4 years ago
Abracon SCT
Farnell
Master Electronics
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
+35.54%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Related Parts
ECS InternationalECS-2333-333.3-BN-TR
Oscillator, 33.333 MHz, 50 ppm, SMD, 3.2mm x 2.5mm, 3.3 V, HCMOS, ECS-2333
Crystal Lead Free RoHS Compliant Enable/Disable Oscillator 15pF 85C 13mA 0.047 1.20mm
Oscillator XO 32MHz ±50ppm 15pF CMOS 55% 3.3V 4-Pin SMD T/R
ECS InternationalECS-2333-300-BN-TR
Oscillator, 30 MHz, 50 ppm, SMD, 3.2mm x 2.5mm, 3.3 V, HCMOS, ECS-2333
Clock Oscillator 33MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Abracon ASE-33.333MHZ-L-C-T provided by its distributors.
Standard clock oscillators; ABRACON; ASE-33.333MHZ-LC-T; 33.333 MHz; 50 ppm; SMD/SMT; 1.2 mm
CMOS Output Clock Oscillator, 33.333MHz Nom
XTAL OSC XO 33.3330MHZ CMOS SMD / 33.333 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
XTAL OSC XO 33.3330MHZ CMOS SMD, 3.2x2.5mm, RoHS
Abracon SCT
SMD Clock Oscillators 33.333M 3.3V 50ppm
OSC, 33.333MHZ, 3.2 X 2.5MM, LVCMOS
Oscillator, 33.333Mhz, smd; Frequency Nom:33.333Mhz; Frequency Stability +/-:50Ppm; Oscillator Case:Smd, 3.2Mm X 2.5Mm; Supply Voltage Nom:3.3V; Product Range:Ase Series; Operating Temperature Min:-40°C; Frequency:33.333Mhz Rohs Compliant: Yes |Abracon ASE-33.333MHZ-LC-T