Abracon ASE-33.000MHZ-L-C-T
Crystal Lead Free RoHS Compliant Enable/Disable Oscillator 15pF 85C 13mA 0.047 1.20mm
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASE-33.000MHZ-L-C-T.
Official Datasheet13 years ago
Inventory History
3 month trend:
+3.19%
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Introduction Date2010-06-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Related Parts
ECS InternationalECS-2333-330-BN-TR
Clock Oscillator 33MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD T/R
Oscillator XO 32MHz ±50ppm 15pF CMOS 55% 3.3V 4-Pin SMD T/R
ECS InternationalECS-2333-300-BN-TR
Oscillator, 30 MHz, 50 ppm, SMD, 3.2mm x 2.5mm, 3.3 V, HCMOS, ECS-2333
Oscillator MEMS 33MHz ±50ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin QFN SMD T/R
Oscillator MEMS 33MHz ±50ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
CTS Components632L3I033M00000
SMD Crystal Oscillator 33MHz 3.3V 15pF 4-Pin CSMD T/R
Descriptions
Descriptions of Abracon ASE-33.000MHZ-L-C-T provided by its distributors.
Oscillator XO 33MHz ±50ppm 15pF CMOS 55% 3.3V 4-Pin SMD T/R
33MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 13mA Enable/Disable
ASE Series 33 MHz 3.2 x 2.5 mm 3.3 V ±50 ppm SMT Crystal Clock Oscillator
Oscillator, 33Mhz, smd; Product Range:Ase Series; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:85°C; Frequency:33Mhz; Load Capacitance:15Pf; No. Of Pins:4Pins; Oscillator Mounting:Smd; Resonantor Case/Package:Smd Rohs Compliant: Yes |Abracon ASE-33.000MHZ-LC-T