Abracon ASE-30.000MHZ-L-C-T
Crystal Lead Free RoHS Compliant Enable/Disable Oscillator 15pF 85C 13mA 0.047 1.20mm
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASE-30.000MHZ-L-C-T.
JRH Electronics
Datasheet6 pages4 years ago
Datasheet3 pages19 years ago
Sager Electronics
Electro Sonic
Abracon SCT
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
-21.06%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Related Parts
ECS InternationalECS-2333-300-BN-TR
Oscillator, 30 MHz, 50 ppm, SMD, 3.2mm x 2.5mm, 3.3 V, HCMOS, ECS-2333
Oscillator MEMS 30MHz ±50ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin QFN SMD T/R
MEMS Oscillator, 30 MHz, SMD, 3.2mm x 2.5mm, 50 ppm, 3.3 V, ASEM
CTS Components636L3I030M00000
Clock Oscillator 30MHz 3.3V 30pF 4-Pin SMD T/R
Oscillator XO 27MHz ±50ppm 15pF CMOS 55% 3.3V 4-Pin SMD T/R
ECS InternationalECS-2333-270-BN-TR
2333 Series 27 MHz 3.3 V ±50 ppm -40°C to 85°C SMT Subminiature Clock Oscillator
Descriptions
Descriptions of Abracon ASE-30.000MHZ-L-C-T provided by its distributors.
Oscillator XO 30MHz ±50ppm 15pF CMOS 55% 3.3V 4-Pin SMD T/R
30MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 13mA Enable/Disable
ASE Series 30 MHz 3.2 x 2.5 mm 3.3 V ±50 ppm SMT Crystal Clock Oscillator