Abracon ASDMB-48.000MHZ-LY-T
Oscillator MEMS 48MHz ±10ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASDMB-48.000MHZ-LY-T.
IHS
Datasheet5 pages15 years ago
JRH Electronics
3 month trend:
-17.62%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
3DDownload
Stock
21,925
Frequency
48 MHz
48 MHz
48 MHz
Frequency Stability
10 ppm
10 ppm
10 ppm
Max Supply Current
16 mA
16 mA
16 mA
Operating Supply Voltage
3.3 V
3.3 V
3.3 V
Supply Chain
Country of OriginThailand
Introduction Date2012-02-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Related Parts
Oscillator MEMS 48MHz ±10ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin QFN SMD T/R
MEMS Oscillator, 48 MHz, SMD, 3.2mm x 2.5mm, 10 ppm, 3.3 V, ASEMB
Descriptions
Descriptions of Abracon ASDMB-48.000MHZ-LY-T provided by its distributors.
Mems Osc, 48Mhz, Lvcmos, 2.5Mm X 2Mm Rohs Compliant: Yes |Abracon ASDMB-48.000MHZ-LY-T
MEMS Oscillator, 48 MHz, SMD, 2.5mm x 2mm, 10 ppm, 3.3 V, ASDMB
Standard Clock Oscillators MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS
CMOS Output Clock Oscillator, 48MHz Nom
1.8V~3.3V ¡À10ppm 48MHz 2.5mm*2mm*900¦Ìm