Abracon ASDMB-24.576MHZ-XY-T
Standard Clock Oscillators MEMS OSC XO 24.5760M HZ LVCMOS
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASDMB-24.576MHZ-XY-T.
IHS
Datasheet5 pages15 years ago
Sager Electronics
Master Electronics
Abracon SCT
Newark
Inventory History
3 month trend:
-2.54%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
Stock
9,042
Frequency
24.576 MHz
24 MHz
24 MHz
Frequency Stability
10 ppm
10 ppm
10 ppm
Max Supply Current
16 mA
15 mA
15 mA
Operating Supply Voltage
3.3 V
3.3 V
3.3 V
Supply Chain
Country of OriginThailand
Introduction Date2012-02-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Oscillator MEMS 24.576MHz ±10ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Oscillator MEMS 24.576MHz ±10ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin QFN SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Abracon ASDMB-24.576MHZ-XY-T provided by its distributors.
MEMS OSC XO 24.5760MHZ LVCMOS, 2.5x2mm, RoHS
Abracon SCT
CMOS Output Clock Oscillator, 24.576MHz Nom