Abracon ASEMB-24.576MHZ-XY-T
Oscillator MEMS 24.576MHz ±10ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASEMB-24.576MHZ-XY-T.
IHS
Datasheet5 pages7 years ago
Sager Electronics
Electro Sonic
Master Electronics
Abracon SCT
Inventory History
3 month trend:
-8.33%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Introduction Date2018-12-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Oscillator MEMS 24.576MHz ±10ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin QFN SMD T/R
Standard Clock Oscillators MEMS OSC XO 24.5760M HZ LVCMOS
Descriptions
Descriptions of Abracon ASEMB-24.576MHZ-XY-T provided by its distributors.
ASEMB Series 24.576 MHz 3.2 x 2.5 x 0.85 mm 3.3 V ±10 ppm Mini Clock Oscillator
Standard Clock Oscillators MEMS OSC XO 24.5760M HZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 24.5760MHZ CMOS SMD, 3.2x2.5mm, RoHS
Abracon SCT
1.8V~3.3V ¡À10ppm 24.576MHz QFN 3.2mm*2.5mm*900¦Ìm
CMOS Output Clock Oscillator, 24.576MHz Nom
Mems Oscillator, 24.576Mhz, Smd; Product Range:Pure Silicon Asemb Series; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:105°C; Frequency:24.576Mhz; Frequency Tolerance:± 10Ppm; Load Capacitance:15Pf; No. Of Pins:4Pins Rohs Compliant: Yes |Abracon ASEMB-24.576MHZ-XY-T