Abracon AISR-01-103J
Ind 10000.00 Uh 0.025 A 12100.00 Mohm/ Box Rohs Compliant: Yes |Abracon AISR-01-103J
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon AISR-01-103J.
Master Electronics
Datasheet2 pages18 years ago
Electro Sonic
Abracon SCT
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
-2.22%
CAD Models
Download Abracon AISR-01-103J symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Introduction Date1999-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
RF Choke Shielded Wirewound 10000uH 5% 1KHz 100Q-Factor 0.025A 12.1Ohm DCR RDL Bag
Ind Power Wirewound 10mH 5% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 27mA T/R