Yageo Group YC358TJK-0733RL
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 33ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1225
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC358TJK-0733RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Res Array 33 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 16-Pin 1506(8 X 0602) Convex SMD Automotive T/R
Resistor, Array, 33 Ohm, ± 5%, 500 mW, 4 Resistors, Isolated, 2012 [5030 Metric], Convex, Surface Mount, Thick Film
Res Thin Film NET 33 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Paper T/R
Yageo GroupTC124-JR-0733RL
Res Thick Film Array 33 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD Automotive AEC-Q200 T/R
PanasonicEXB-S8V330J
Res Thick Film Array 33 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Molded 8-Pin 2008(4 X 0805) Concave SMD T/R
Yageo GroupYC122-JR-0736RL
Res Thick Film Array 36 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 4-Pin 0404(2 X 0402) Convex SMD Automotive AEC-Q200 T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC358TJK-0733RL provided by its distributors.
SMD/SMT resistor network 5% 200ppm/C 33Ohm