Yageo Group YC358LJK-072K7L
Network Chip Resistor Thick Film 2.7kOhm 5% BUS Molded 10-Pin 2512 Convex Emboss T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC358LJK-072K7L.
Introduction Date2012-04-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-2HV272JV
Resistor Array, Chip, 8 Elements 1506 Rohs Compliant: Yes |Panasonic EXB-2HV272JV
Yageo GroupYC158TJR-072K7L
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 2700ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
RES NTWK ARRAY 2.7K OHM 1/16W 5% 0603 8 ELEMENT SMD
PanasonicEXB-E10C272J
Thick Film Chip 8R Network, 1206, 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic EXB-E10C272J
Res Thick Film Array 2.7K Ohm 5% ±200ppm/°C BUS Molded 10-Pin 1608 Concave SMD Embossed T/R
CTS Components745C101272JP
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.504W, 2700ohm, 50V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Surface Mount, 1225
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC358LJK-072K7L provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 2700ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1225
RES ARRAY 8 RES 2.7K OHM 2512