Yageo Group YC358LJK-07100RL
Network Chip Resistor Thick Film 100Ohm 5% BUS Molded 10-Pin 2512 Convex Emboss T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC358LJK-07100RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2012-04-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB2HV101JV
Resistor Thick Film Array 100 Ohm 5% 1/4W 200ppm/C ISOL 16-Pin 1506(8 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film Array 100 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 16-Pin 1506(8 X 0602) Convex SMD T/R
Yageo GroupYC248-JR-07100RL
Res Thick Film Array 100 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 16-Pin 1606(8 X 0602) Convex SMD Paper T/R
Res Thick Film NET 100 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 16-Pin 1506 Convex SMD Paper T/R
CTS Components741X163101JP
Res Thick Film Array 100 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 200ppm 1506 Convex SMD Medical T/R
Yageo GroupYC158TJR-07100RL
Network Chip Resistor Thick Film 100Ohm 5% BUS Molded 10-Pin 1206 Convex Paper T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC358LJK-07100RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 100ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1225
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 2512