Yageo Group YC248-JR-07820RL
Array Chip Resistor Thick Film 820Ohm 5% ISOL Molded 16-Pin 1606 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC248-JR-07820RL.
Datasheet12 pages4 years ago
HQonline
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2005-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-2HV821JV
Res Thick Film Array 820 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL Molded 16-Pin 1506(8 X 0602) Convex SMD Automotive T/R
RES NTWK ARRAY 820 OHM 1/16W 5% 0603 8 ELEMENT SMD
PanasonicEXB-2HV751JV
Resistor Array, Chip, 8 Elements 1506 750ohm, 7 inch reel
PanasonicEXB-V8V821JV
Res Thick Film Array 820 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD T/R
Res Thick Film Array 820 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
CTS Components742C083821JP
742 Series 1206 4 Resistor 820 O 0.063 W ±5% ±200 ppm/°C Resistor Chip Array
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC248-JR-07820RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 820ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0616
YC248 ARRAY/NETWORK RESISTOR 1606Convex Long Side Terminals Resistor Network/Array ±5% ±200ppm/C 820Ohm 0.157Lx0.063W 4.00mmx1.60mm