Yageo Group YC248-JR-076K2L
Array Chip Resistor Thick Film 6.2kOhm 5% ISOL Molded 16-Pin 1606 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC248-JR-076K2L.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2005-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-2HV622JV
Resistor Array, Chip, 8 Elements 1506 6.2Kohm, 7 inch reel
PanasonicEXB-2HV682JV
Resistor Array, Chip, 8 Elements 1506 6.8Kohm, 7 inch reel
Yageo GroupYC158TJR-076K8L
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 6800ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
RES NTWK ARRAY 6.8K OHM 1/16W 5% 0603 8 ELEMENT SMD
PanasonicEXB-2HV562JV
Res Thick Film Array 5.6K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 16-Pin 1506(8 X 0602) Convex SMD Automotive T/R
Res Thick Film Array 6.8K Ohm 5% ±200ppm/C BUS 10-Pin 1608(8 X 0804) Concave SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC248-JR-076K2L provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 6200ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0616
RES ARRAY 8 RES 6.2K OHM 1606