Panasonic EXB-2HV622JV
Resistor Array, Chip, 8 Elements 1506 6.2Kohm, 7 inch reel
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic EXB-2HV622JV.
Panasonic
Datasheet0 pages0 years ago
_legacy Avnet
CAD Models
Download Panasonic EXB-2HV622JV symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
SnapEDA
Footprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2004-03-02
Related Parts
PanasonicEXB-2HV562JV
Res Thick Film Array 5.6K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 16-Pin 1506(8 X 0602) Convex SMD Automotive T/R
Res Thick Film Array 6.8K Ohm 5% ±200ppm/C BUS 10-Pin 1608(8 X 0804) Concave SMD T/R
PanasonicEXB-2HV682JV
Resistor Array, Chip, 8 Elements 1506 6.8Kohm, 7 inch reel
Yageo GroupYC158TJR-076K8L
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 6800ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
RES NTWK ARRAY 6.8K OHM 1/16W 5% 0603 8 ELEMENT SMD
CTS Components742C163682JP
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.504W, 6800ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0625
Descriptions
Descriptions of Panasonic EXB-2HV622JV provided by its distributors.
Res Thick Film Array 6.2K Ohm 5% 0.25 (1/4)W ±200ppm/°C ISOL Molded 16-Pin 1506(8 X 0602) Convex SMD Punched Carrier T/R
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 6200ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1506
Panasonic EXB2HV622JV - Resistor Network
RES N/W, ISOLATED, 6K2, 0.063W, 1506;