Yageo Group YC248-JR-0724RL
Array Chip Resistor Thick Film 24Ohm 5% ISOL Molded 16-Pin 1606 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC248-JR-0724RL.
Datasheet12 pages4 years ago
HQonline
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2005-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-2HV220JV
Resistor Thick Film Array 22 Ohm 5% 1/4W 200ppm/C ISOL 16-Pin 1506(8 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film Array 22 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 16-Pin 1506(8 X 0602) Convex SMD T/R
Res Thin Film NET 22 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C ISOL Molded 16-Pin 1506(8 X 0602) Convex SMD Paper T/R
Res Thick Film Array 24 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
PanasonicEXB-28V240JX
Res Thick Film Array 24 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Res Thick Film Array 24 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC248-JR-0724RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 24ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0616
YC248 ARRAY/NETWORK RESISTOR 1606Convex Long Side Terminals Resistor Network/Array ±5% ±200ppm/C 24Ohm 0.157Lx0.063W 4.00mmx1.60mm