Yageo Group YC248-FR-074K7L
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 4700ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface...
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC248-FR-074K7L.
Datasheet12 pages4 years ago
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+38.76%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2005-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-2HV472JV
Res Thick Film Array 4.7K Ohm 5% 1/4W ¦200ppm/¦C ISOL 16-Pin 1506(8 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film Array 4.7K Ohm 5% ±200ppm/C BUS 10-Pin 1608(8 X 0804) Concave SMD T/R
Res Thick Film Array 4.7K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Yageo GroupYC158TJR-074K7L
Network Chip Resistor Thick Film 4.7kOhm 5% BUS Molded 10-Pin 1206 Convex Paper T/R
Res Thick Film Array 4.7K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 16-Pin 2506(8 X 0603) Concave SMD T/R
Yageo GroupYC248-JR-074K7L
Res Thick Film Array 4.7K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 16-Pin 1606(8 X 0602) Convex SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC248-FR-074K7L provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 4700ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0616
0602 x 8 (0616) 4.7K Ohms 1% Array Chip Resistor
1606Convex Long Side Terminals ARRAY/NETWORK RESISTOR YC248 0.157Lx0.063W 4.00mmx1.60mm 4.7kOhm ±200ppm/C ±1%
4.7K¦¸ ¡À1% ¡À200ppm/¡æ 62.5mW 1606 4mm*1.6mm*550¦Ìm