Yageo Group YC248-FR-07470RL
Array Chip Resistor Thick Film 470Ohm 1% ISOL Molded 16-Pin 1606 Convex Paper T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC248-FR-07470RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Datasheet12 pages4 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-2HV471JV
Resistor, cvex Array,0402X8, 470R 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic EXB2HV471JV
Res Thick Film Array 470 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Res Thick Film Array 470 Ohm 5% ISOL Molded 16-Pin 2406 Concave SMD Paper T/R
Yageo GroupTC164-FR-07470RL
Array Chip Resistor Thick Film 470Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 1206 Concave Paper T/R
Yageo GroupYC164-FR-07470RL
Array Chip Resistor Thick Film 470Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 1206 Convex Paper T/R
CTS Components741X163471JP
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.504W, 470ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0616
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC248-FR-07470RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 470ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0616
RES ARRAY 8 RES 470 OHM 1606