Yageo Group YC248-FR-0739RL
Array Chip Resistor Thick Film 39Ohm 1% ISOL Molded 16-Pin 1606 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC248-FR-0739RL.
Datasheet12 pages4 years ago
Inventory History
3 month trend:
-14.74%
Related Parts
Yageo GroupYC248-JR-0739RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 39ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0616
PanasonicEXB-2HV390JV
Res Thick Film Array 39 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 16-Pin 1506(8 X 0602) Convex SMD Automotive T/R
Yageo GroupYC124-FR-0739RL
Res Thick Film Array 39 Ohm 1% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive AEC-Q200 T/R
CTS Components741C08339R0FP
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.252W, 39ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0408
Yageo GroupTC124-FR-0739RL
Res Thick Film Array 39 Ohm 1% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD Automotive T/R
RES NTWK ARRAY 39 OHM 1/16W 5% 0603 8 ELEMENT SMD
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC248-FR-0739RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 39ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0616
39¦¸ ¡À1% ¡À200ppm/¡æ 62.5mW 1606 4mm*1.6mm*550¦Ìm