Yageo Group YC248-FR-0733RL
Res Thick Film Array 33 Ohm 1% ±200ppm/C ISOL Molded 16-Pin 1606(8 X 0602) Convex SMD Paper T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC248-FR-0733RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Datasheet12 pages4 years ago
Inventory History
3 month trend:
-100%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2008-11-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-2HV330JV
Res Thick Film Array 33 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C ISOL Molded 16-Pin 1506(8 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film Array 33 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 16-Pin 1506(8 X 0602) Convex SMD T/R
Yageo GroupYC248-JR-0733RL
Res Thick Film Array 33 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 16-Pin 1606(8 X 0602) Convex SMD T/R
Res Thick Film Array 33 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD T/R
Res Thick Film Array 33 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Yageo GroupYC164-FR-0733RL
YC Series 8 Pin 4 Resistor 33 Ohm 0.063 W 1% Resistor Network Array 0603
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC248-FR-0733RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 33ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0616
1606Convex Long Side Terminals ARRAY/NETWORK RESISTOR YC248 0.157Lx0.063W 4.00mmx1.60mm 33Ohm ±200ppm/C ±1%