Yageo Group YC248-FR-07220RL
Array Chip Resistor Thick Film 220Ohm 1% ISOL Molded 16-Pin 1606 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC248-FR-07220RL.
Datasheet12 pages4 years ago
HQonline
Inventory History
3 month trend:
-0.19%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2005-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-2HV221JV
Res Thick Film Array 220 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C ISOL Molded 16-Pin 1506(8 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film Array 220 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD T/R
PanasonicEXB-E10C221J
Thick Film Chip 8R Network, 1206, 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic EXB-E10C221J
Res Thick Film Array 220 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 16-Pin 2506(8 X 0603) Concave SMD T/R
Yageo GroupYC164-FR-07220RL
Array Chip Resistor Thick Film 220Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 1206 Convex Paper T/R
Res, 220R, 0.25W, 50V, Thick Film, 1206 Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CAY16-2200F4LF
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC248-FR-07220RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 220ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0616
220¦¸ ¡À1% ¡À200ppm/¡æ 62.5mW 1606 4mm*1.6mm*550¦Ìm