Yageo Group YC164-FR-072R7L
Array Chip Resistor Thick Film 2.7Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 1206 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC164-FR-072R7L.
Related Parts
PanasonicEXB-28V2R7JX
Res Thick Film Array 2.7 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-N8V2R7JX
Res Thick Film Array 2.7 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-V4V2R7JV
Res Thick Film Array 2.7 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 4-Pin 0606(2 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC164-FR-072R7L provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 2.7ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
RES ARRAY 4 RES 2.7 OHM 1206