Yageo Group YC164-FR-07255RL
Array Chip Resistor Thick Film 255Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 1206 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC164-FR-07255RL.
Related Parts
PanasonicEXB-38V271JV
1206 270 Ohms 5% Thick Film Resistor Array 4 Elements
PanasonicEXB-V8V271JV
Res Thick Film Array 270 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC164-JR-07270RL
Res Thick Film Array 270 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Conve
PanasonicEXB-28V241JX
Res Thick Film Array 240 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Yageo GroupYC164-JR-07240RL
Res Thick Film Array 240 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
Yageo GroupYC124-JR-07240RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 240ohm, 25V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0408
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC164-FR-07255RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 255ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
RES ARRAY 4 RES 255 OHM 1206