Yageo Group YC124-JR-07240RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 240ohm, 25V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0408
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-JR-07240RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
_legacy Avnet
Future Electronics
HQonline
Inventory History
3 month trend:
-0.05%
Introduction Date2005-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-38V241JV
Res Thick Film Array 240 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
PanasonicEXB-28V241JX
Res Thick Film Array 240 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
RES NTWK ARRAY 240 OHM 1/16W 5% 0603 4 ELEMENT SMD
Yageo GroupYC164-JR-07240RL
Res Thick Film Array 240 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
CTS Components741X083241JP
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.252W, 240ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0408
Res Thick Film Array 220 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-JR-07240RL provided by its distributors.
YC124 Series 4 Elements 240 Ohms 5 % Case 4 x 0402 SMD Chip Resistor Network
0804Convex Long Side Terminals ARRAY/NETWORK RESISTOR YC124 0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm 240Ohm ±200ppm/C ±5%
240¦¸ ¡À5% ¡À200ppm/¡æ 62.5mW 0804 2mm*1mm*550¦Ìm