Yageo Group YC164-FR-07249RL
Array Chip Resistor Thick Film 249Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 1206 Convex Paper T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC164-FR-07249RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2012-04-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-38V271JV
1206 270 Ohms 5% Thick Film Resistor Array 4 Elements
PanasonicEXB-V8V271JV
Res Thick Film Array 270 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC164-JR-07270RL
Res Thick Film Array 270 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Conve
PanasonicEXB-28V241JX
Res Thick Film Array 240 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Yageo GroupYC164-JR-07240RL
Res Thick Film Array 240 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
Yageo GroupYC124-JR-07240RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 240ohm, 25V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0408
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC164-FR-07249RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 249ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
249¦¸ ¡À1% ¡À200ppm/¡æ 62.5mW 1206 3.2mm*1.6mm*700¦Ìm