Yageo Group YC164-FR-0715RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 15ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount,...
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC164-FR-0715RL.
_legacy Avnet
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Related Parts
Yageo GroupTC164-FR-0715RL
Res Thick Film Array 15 Ohm 1% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Automotive T/R
PanasonicEXB-V8V150JV
Res Thick Film Array 15 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-38V150JV
Res Thick Film Array 15 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film Array 15 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Res Thick Film Array 15 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD T/R
PanasonicEXB-28V150JX
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 15ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0804
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC164-FR-0715RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 15ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
RES ARRAY 4 RES 15 OHM 1206
RESISTOR ARRAY, 1% 15R
YC164-FR-0715RL, YAGEO / YAGEO AMERICA
RESISTOR ARRAY, 1% 15R; Resistance:15ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:62.5mW; Voltage Rating:50V dc; Series:ARV; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; No. of Elements:4; Resistor Case Style:1206; SVHC:No SVHC; Resistor Element Type:Thick Film Array; Case Style:1206; External Depth:0.6mm; External Length / Height:3.2mm; External Width:1.6mm; Max Operating Temperature:155°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Temperature Coeff. +:200ppm/°C; Temperature Coeff. -:200ppm/°C; Tolerance, +:1%; Tolerance, -:1%; Voltage Rating DC:50V; No. of Pins:2