Yageo Group YC162-JR-0710RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 10ohm, 50V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Surface Mount,...
EOL
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC162-JR-0710RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Newark
Introduction Date2012-04-24
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 1 year ago)
Related Parts
PanasonicEXB-34V100JV
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 10Ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200Ppm/Cel,
PanasonicEXB-V4V100JV
Res Thick Film Array 10 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 4-Pin 0606(2 X 0603) Concave SMD T/R
Res Thick Film Array 10 Ohm 5% ISOL Molded 4-Pin 0606 Convex SMD Paper T/R
PanasonicEXB-24V100JX
Res Thick Film Array 10 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 4-Pin 0404(2 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Yageo GroupYC122-JR-0710RL
Res Thick Film Array 10 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 4-Pin 0404(2 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
CTS Components742C043100JP
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.126W, 10ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0606
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC162-JR-0710RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 10ohm, 50V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Surface Mount, 0606
YC162 ARRAY/NETWORK RESISTOR 0606Convex Resistor Network/Array ±5% ±250ppm/C 10Ohm 0.063Lx0.063W 1.60mmx1.60mm
Network Resistors RA_0603X2 10Ω ±5% ±250ppm/℃
YC162-JR-0710RL, YAGEO / YAGEO AMERICA
Res, 2Resistor, 10R, 5%, 50V, 0606; Resistance:10Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:2Resistors; Resistor Case/Package:0606 [1616 Metric]; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:50V; Power Rating Per Resistor:- Rohs Compliant: Yes |Yageo YC162-JR-0710RL