Yageo Group YC158TJR-077K5L
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 7500ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount,...
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC158TJR-077K5L.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Inventory History
3 month trend:
-0.28%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2005-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
RES NTWK ARRAY 8.2K OHM 1/16W 5% 0603 8 ELEMENT SMD
PanasonicEXB-2HV822JV
Resistor Thick Film Array 8.2K Ohm 5% 1/4W 200ppm/C ISOL 16-Pin 1506(8 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
RES NTWK ARRAY 6.8K OHM 1/16W 5% 0603 8 ELEMENT SMD
Yageo GroupYC124-JR-077K5L
Res Thick Film Array 7.5K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive AEC-Q200 T/R
PanasonicEXB-28V752JX
Res Thick Film Array 7.5K Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-V8V752JV
Thick Film Chip 4R Array, Concave, 2% Rohs Compliant: Yes |Panasonic EXB-V8V752JV
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC158TJR-077K5L provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 7500ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
1206 (3216Metric) Convex Long Side Terminals YC158 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 7.5kOhm ±200ppm/C ±5%
7.5K¦¸ ¡À5% ¡À200ppm/¡æ 62.5mW 1206 3.2mm*1.6mm*700¦Ìm