Yageo Group YC158TJR-0727RL
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 27ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC158TJR-0727RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
_legacy Avnet
Related Parts
Res Thick Film NET 27 Ohm 5% ±300ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Paper T/R
PanasonicEXB38V270JV
Res Thick Film Array 27 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
PanasonicEXB-28V270JX
Res Thick Film Array 27 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-V8V270JV
Res Thick Film Array 27 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC164-JR-0727RL
Res Thick Film Array 27 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
Yageo GroupYC124-JR-0727RL
Res Thick Film Array 27 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC158TJR-0727RL provided by its distributors.
RES ARRAY 8 RES 27 OHM 1206