Yageo Group YC158TJR-0718RL
Network Chip Resistor Thick Film 18Ohm 5% BUS Molded 10-Pin 1206 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC158TJR-0718RL.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-V8V180JV
Res Thick Film Array 1206 18 Ohm 5% ¦200ppm/¦C ISOL 8-Pin Concave SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-38V180JV
Res Thick Film Array 18 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-24V180JX
Res Thick Film Array 18 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 4-Pin 0404(2 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC124-JR-0718RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 18ohm, 25V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0408
Yageo GroupYC164-JR-0718RL
YC124 Series 4 Elements 18 O ±5 % 0.063 W 50 V 0603 x 4 Chip Resistor Network
Res Thick Film Array 18 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC158TJR-0718RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 18ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
RES ARRAY 8 RES 18 OHM 1206