Yageo Group YC164-JR-0718RL
YC124 Series 4 Elements 18 O ±5 % 0.063 W 50 V 0603 x 4 Chip Resistor Network
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC164-JR-0718RL.
Farnell
HQonline
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Download
Ultra Librarian
Related Parts
PanasonicEXB-V8V180JV
Res Thick Film Array 1206 18 Ohm 5% ¦200ppm/¦C ISOL 8-Pin Concave SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-38V180JV
Res Thick Film Array 18 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC124-JR-0718RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 18ohm, 25V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0408
PanasonicEXB-28V180JX
Res Thick Film Array 18 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupAF122-JR-0718RL
Anti-Sulfurated Chip Resistor Array Thick Film 18Ohm 5% ISOL Molded 4-Pin 0404 Convex Paper T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC164-JR-0718RL provided by its distributors.
4 ±5% 18Ω 62.5mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 18ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
YC164 ARRAY/NETWORK RESISTOR 1206 (3216Metric) Convex Long Side Terminals Resistor Network/Array ±5% ±200ppm/C 18Ohm 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm