Yageo Group YC124-JR-075R6L
Array Chip Resistor Thick Film 5.6Ohm 5% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-JR-075R6L.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Related Parts
PanasonicEXB-38V5R6JV
Res Thick Film Array 5.6 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-28V5R6JX
Res Thick Film Array 5.6 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-V8V5R6JV
Res Thick Film Array 5.6 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC164-JR-075R1L
Array Chip Resistor Thick Film 5.1Ohm 5% ISOL Molded 8-Pin 1206 Convex Paper T/R
Yageo GroupYC122-JR-075R1L
Res Thick Film Array 5.1 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 4-Pin 0404(2 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
2 ±5% 5.1Ω 62.5mW ±200ppm/℃ 0402x2 Resistor Networks, Arrays ROHS
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-JR-075R6L provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 5.6ohm, 25V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0408
RES ARRAY 4 RES 5.6 OHM 0804