Yageo Group YC124-JR-075K6L
Res Thick Film Array 5.6K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive AEC-Q200 T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-JR-075K6L.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
TME
_legacy Avnet
Inventory History
3 month trend:
-0.86%
Related Parts
PanasonicEXB-38V562JV
Res Thick Film Array 5.6K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
Yageo GroupTC164-JR-075K6L
Res Thick Film Array 5.6K Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Paper T/R
RES NTWK ARRAY 5.6K OHM 1/16W 5% 0603 4 ELEMENT SMD
Res Thick Film Array 5.6K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
PanasonicEXB-V8V562JV
Res Thick Film Array 5.6K Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC164-JR-075K6L
Res Thick Film Array 5.6K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-JR-075K6L provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 5600ohm, 25V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0408
0804Convex Long Side Terminals ARRAY/NETWORK RESISTOR YC124 0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm 5.6kOhm ±200ppm/C ±5%
5.6K¦¸ ¡À5% ¡À200ppm/¡æ 62.5mW 0804 2mm*1mm*550¦Ìm