Yageo Group YC124-FR-078K2L
Array Chip Resistor Thick Film 8.2kOhm 1% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-FR-078K2L.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Future Electronics
HQonline
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupYC164-FR-078K2L
Res Thick Film Array 8.2K Ohm 1% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Paper T/R
PanasonicEXB-28V822JX
Resistor Array, Chip, 0804, 4 Elements Rohs Compliant: Yes |Panasonic EXB28V822JX
Yageo GroupYC164-FR-077K5L
4 ±1% 7.5kΩ 62.5mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays ROHS
Yageo GroupTC164-FR-078K25L
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 8250ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
Res Thick Film Array 8.2K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
PanasonicEXB-V8V822JV
Res Thick Film Array 1206 8.2K Ohm 5% ¦200ppm/¦C ISOL 8-Pin Concave SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-FR-078K2L provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 8200ohm, 25V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0408
4 ±1% 8.2kΩ 62.5mW ±200ppm/℃ 0402x4 Resistor Networks, Arrays ROHS
0804Convex Long Side Terminals ARRAY/NETWORK RESISTOR YC124 0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm 8.2kOhm ±200ppm/C ±1%