Yageo Group YC124-FR-07300RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 300ohm, 25V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0408
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-FR-07300RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Future Electronics
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2005-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-28V301JX
Res Thick Film Array 300 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-28V331JX
Res Thick Film Array 0804 330 Ohm 5% ¦200ppm/¦C ISOL 8-Pin Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-28V271JX
Res Thick Film Array 270 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC124-JR-07330RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 330ohm, 25V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0408
Res Array 330 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Res Thick Film Array 330 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-FR-07300RL provided by its distributors.
RES ARRAY 4 RES 300 OHM 0804
YC124-FR-07300RL, YAGEO / YAGEO AMERICA
300 OHM 1% CONVEX