Yageo Group YC122-FR-0720RL
Array Chip Resistor Thick Film 20Ohm 1% ISOL Molded 4-Pin 0404 Convex Paper T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC122-FR-0720RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2012-04-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-24V220JX
Res Thick Film Array 0404 22 Ohm 5% ¦200ppm/¦C ISOL 4-Pin Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-24V180JX
Res Thick Film Array 18 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 4-Pin 0404(2 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupTC122-JR-0722RL
Res Thick Film Array 22 Ohm 5% 200ppm/C ISOL Epoxy 4-Pin 0404(2 X 0402) Auto T/R
PanasonicEXB-34V200JV
Res Thick Film Array 20 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 4-Pin 0606(2 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupAF122-JR-0722RL
Anti-Sulfurated Chip Resistor Array Thick Film 22Ohm 5% ISOL Molded 4-Pin 0404 Convex Paper T/R
Yageo GroupAF122-JR-0718RL
Anti-Sulfurated Chip Resistor Array Thick Film 18Ohm 5% ISOL Molded 4-Pin 0404 Convex Paper T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC122-FR-0720RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 20ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0404
RES ARRAY 2 RES 20 OHM 0404